https://malatyabranda.com/wp-content/uploads/2020/11/img-floater-brown-huge.png
https://malatyabranda.com/wp-content/uploads/2020/11/img-brown-floater.png

Gök TenteSıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular

Merak ettiklerinizi cevabını aradığınız soruları ve daha fazlasını bu sayfada bulabilirsiniz.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Gök TenteAklınızda Soru Kalmasın

Branda ışık geçirir mi ? Aydınlatmaya ihtiyaç duyulur mu?

Bir çok germe yapı uygulamasında kullanılan branda branda ışık geçirgen olarak tercih edilmektedir. Işık geçirgen branda %80 oranında ışık geçirerek, yapının içinde dış ortamdaki gibi ferah bir atmosfer yaratılmasına neden olur.

Branda malzemesinin belli periyodlarla değiştirilmesi gerekeceğinden bu kaplama malzemesini çiftçi kolayca temin edebilir mi?

Böyle bir gereksinim olması halinde firmamız ile iletişime geçilerek, ağılın brandası firmamızdan temin edilebilir.

Çatı örtüsü olarak kullanılan brandaların ortalama 40 derece gibi bir dış sıcaklıkta işletme içindeki sıcaklığı hangi derecede tutabilir? Tersi durumda dış ortam sıcaklığını 0 derece civarı olduğunda iç ortam sıcaklığı ne kadar olacaktır?

Brandanın ısı izolasyon değeri çok düşüktür. Bu nedenle izolasyon yaptığı söylenemez. Esasen bu tip yapılarda buna gerek te yoktur. Ağılın havalandırma açıklıklarının tasarımından dolayı ağılın içerisinde etkin bir pasif havalandırma bulanmaktadır. Ağılın alt kısımlarında toprağa yakın bölümden nispeten daha serin hava ağılın içine alınır ve ağılın içindeki sıcak havada ısınan havanın yukarı çıkacağı prensibinden dolayı ağılın mahya bölgesinde enerji kullanmadan tahliye edilir. Böylece yapıların içi nispeten dış ortama göre serin olur.

Elektrik ve sıhhi tesisat projeleri çizebiliyor musunuz bunların ayrı ayrı fiyatlandırması ne kadar olacak?

Elektrik ve sıhhi tesisat projelerini firmamız çizmiyor. Bunu daha çok mahalli olarak çalışan mimar ve mühendislik ofisleri aracılığı ile tamamlayabilirsiniz.

Germe yapılar rüzgara, fırtınaya dayanır mı?

Germe Yapıları oluşturan çelik iskelet ülkemizde gerçekleşebilecek en yüksek rüzgar yüküne göre tasarlanmaktadır. Ayrıca daha sert iklim koşullara göre tasarlanmış yapılarımız da bulunmaktadır.

Güneş ışıklarını içine almayan germe yapı olabilir mi?

Kamuflaj, güvenlik ve dış etkilerden koruma amacı ile yapının iç kısmına güneş ışıklarının alınmaması önemli olabilmektedir. Bu tür ihtiyaçları karşılamak için güneş ışıklarını tamamen engelleyici özellikleri branda kullanılmaktadır.

Kullanılan branda malzemesinin Türkiye iklim şartlarında kaç yıl ömrü olacaktır ve garanti süreleri ne kadar olacaktır?

Kullandığımız branda -35°C – +70°C arasındaki her iklim uygundur. Brandamız 10 ve 15 yıl yaşam ömrü biçilen branda olmak üzere 2 farklı kalitededir.

Kullanılan branda UV ışıklarını geçirir mi?

Brandalarımız UV ışınları filtrelemektedir.

Kullanılan profiller istenilen ebatlarda yapılabilmekte midir yoksa belli bir standard içerisinde mi kalınmaktadır?

Hayvancılık yapılarını farklı ebat ve büyüklüklerde yapmak mümkün olmasına rağmen, kullanım amacına uygun olarak etkin ve ekonomik olarak çözüm oluşturan yapı tiplerimiz bulunmaktadır. Bu nedenle öncelikler daha önce hazırlamış olduğumuz ve denenmiş ahır/ağıl ebatlarını öneriyoruz.

Özellikle koyun ve keçi ağılarında hiç direk kullanılmadan doğrudan çember şeklinde yapı imal edebilmek için yapı genişliğinin en fazla kaç metre olması gerekmektedir?

Koyun ve keçi ağıllarında 10 ve 12 metre genişliğindeki ağıllarımızı öneriyoruz. Ama büyükbaş için 30 ve 37 metre genişliklerdeki çok talep görmektedir.

https://malatyabranda.com/wp-content/uploads/2020/11/img-red-skew.png

Amwerk in detailsWhat do we do

Amwerk overview

At Amwerk, we value a culture of collaboration and service. We’re passionate about serving our clients to the fullest, while continuously growing, learning, and innovating. With competencies across multiple industries, we offer our customers a more reliable supply chain and confidence in the long life of their program.

How do we manage quality assurance?

We’re proud of our reputation as one of the finest “one-call, one-stop” manufacturers of brand identity and electronic user interface products. We take your trust seriously, employing proven quality management principles to enhance customer satisfaction and continually improve our performance and capabilities. We have decades of experience meeting the stringent regulations and certifications for the automotive, aerospace and medical device industries, which serve as benchmarks for all of the products we manufacture.

How do we handle certifications?

All Amwerk facilities are certified to operate under the guidance of various international standards for quality management systems based on their respective customer requirements and products. Conformance to these standards ensures that Amwerk maintains the highest level of product quality and process control in their manufacturing facilities. In addition, many Amwerk label constructions are listed with Underwriters Laboratories as well as tested and approved to the US Standard.

How do we give back to the community?

Amwerk believes in giving back and investing in the community that we live in. Our culture of service and teamwork is very important to us, and we support a variety of causes that our employees care about. Ultimately, our goal is to make a lasting, positive impact on the people around us including our clients, employees and communities.